Двотижнева подорож яхтою з ББ Яхтинг!
Наш найзбалансованіший двотижневий маршрут - Велика кругосвітка Далмації, через рибальські села, тусовочні міста і національні парки, який веде до міста-бастіон, столицю Республіки Рагуза, - Дубровник.
Марина Каштела, материкова Хорватія.
Стоянка: неділя-понеділок.
Наша домашня марина - одна з найсучасніших і красивих марин Хорватії, настільки нова, що навіть на картах Google вона є тільки в споруджуваному вигляді. Тут гори дивляться на море, а сонце сідає в щогли.
До марини Каштелу, великого яхтового гнізда, можна дістатися від аеропорту на автобусі №37 за 15 хвилин. Якщо є час, то на цьому ж автобусі можна з'їздити в одне з двох чарівних хорватських міст, що охороняються ЮНЕСКО: Трогір або Спліт. Старий Трогір розміром 550 на 250 метрів - це мініатюрне місто-музей, а Спліт - друге за величиною місто країни, в якому вас чекає величезна і відмінно збережена резиденція римського імператора Діоклетіана.
Порада: повертайтеся в марину раніше, адже попереду - вечеря знайомств, а для тих, хто вже прийшов з моря, - відвальна вечірка!
Марина Мілна, острів Брач.
Стоянка: понеділок-вівторок
Перший перехід не повинен бути довгим, треба звикнути. Марина Мілна - одна з найпопулярніших марин в околицях Спліта - ваше перше знайомство з острівним світом Адріатики.
У високий сезон в Мілні велике розмаїття прапорів, під краспицямі майорять полотнища від українських до канадських. Тут відбувається зустріч зі світом островів Далмації: рибальські човни, затишні ресторанчики, а зранку - перша кава на набережній з видом на затоку.
Закупитися свіжим хлібом і фруктами в дорогу можна лише з сьомої ранку. Спробуй проспати - відразу розберуть всю смакоту!
Місто Старий Град, острів Хвар.
Стоянка: вівторок-середа.
Колись саме Старий Град, а не Хвар, був адміністративним центром острова. Це найдавніше місто регіону, за свої оливкові поля охороняється з 2008 року ЮНЕСКО.
Старий Град розташований у величезній чотирьохкілометровой бухті - Староградскій затоці. При вході в затоку опиняєшся в царстві величних вершин, що тануть в серпанку, і в якийсь момент здається, що це не затока, а протока. Але незабаром з'являється гостинна стінка класичного острівного містечка, або буї, і краще відразу висадитися на берег і встигнути подивитися на морський захід сонця - тут він чомусь виглядає по-іншому. Особливо під келих вина або кухлик місцевого пива.
Бухта Мілна, острів Хвар.
Стоянка: середа-четвер.
Це - показова ресторанна бухта Хвара ... Відразу після швартування нас забирає човник, і ми їдемо куштувати смакоту в одну з берегових Коніб.
Коноба - щось середнє між шинком, таверною і рестораном. Домашні страви, неквапливе обслуговування, довгі посиденьки ... Частина ресторанчиків розташовані мало не на пірсі: в шторм туди можуть долітати солоні бризки. Важливо: стоянки в ресторанних бухтах безкоштовні, але відмовитися від смачної вечері вже не вийде. Поруч з Мілна - відоме нічним життям місто Хвар, куди можна відправитися всим екіпажем на недорогому мікроавтобусі. Після вечері в Конобі їсти вже не хочеться, зате можна влаштувати похід до нічних кабачків з танцями або ж чинно попивати коктейлі в «Аріани» з видом на підсвічену бухту.
Місто Корчула, Острів Корчула.
Стоянка: четвер-п'ятниця.
Корчула - одне з найпопулярніших міст Хорватії. Укріплений півострів вражає баштами і стінами, причому вигляд з моря найбільш мальовничий. Тут знаходиться одна з численних стоянок Марко Поло.
Корчула найбільше схожа на місто-фортецю (після Дубровника, звичайно). Тут можна прогулятися по високим стінам старого міста, посидіти в ресторанчиках з видом на Пелешацьку протоку, а ввечері забратися на високу фортечну вежу, перероблену в бар. Корчула виключно приваблива для туристів, і часом вкрай складно знайти хороше місце для стоянки - доводиться швартуватися до обіду або вставати в марині Лумбарда.
Бухта Шипан, острів Шипан.
Стоянка: п'ятниця-субота.
Дикі бухти острова Шипан особливо приваблюють після гучної туристичної Корчули. Ресторанний буй, столик в п'ятнадцяти метрах від яхти, зоряна ніч і традиційно смачна їжа.
Тут точно можна відпочити від туристів: рейси регулярних судів з великої землі відсутні. Якщо хто і буде вашими сусідами в цю ніч, то тільки такі ж брати-яхтсмени. Вранці краще встати раніше і поїхати на вершину острова - гору Вельї Врх, - для того щоб поставити ногу на камінь, прикласти руку дашком до очей і окинути далечінь Елафітських островів.
Місто Дубровник, материкова Хорватія
Стоянки: субота-неділя, неділя-понеділок.
Два дні в столиці Республіки Рагуза ... Ці стіни ви запам'ятаєте надовго: мало фортець можуть зрівнятися з величчю міста, здатного витримати п'ятнадцятирічну облогу.
Коли бачиш бастіони Дубровника, мимоволі закрадається недовіра до власного будинку - міські багатоповерхівки здаються сірниковими будиночками поруч зі стінами п'ятиметрової товщини. Враження непередаване: ні фото, ні відео не здатні відобразити велич стародавнього міста.
За тисячу років Дубровник був і незалежною республікою, підкорявся Візантії, і був дружнім з турками ... Все це можна побачити по будівлях, якщо уважно, не поспішаючи, подорожувати по старому місту і фортечним стінам. Не поспішайте - у вас цілий день, з ранку до пізнього вечора.
Бухта Заглавац, острів Млєт.
Стоянка: понеділок-вівторок.
До Млєту варто прибути раніше - є де погуляти і що подивитися. Тут розташовані дві унікальні водойми, солоні озера Мале і Велике. Озеро Велике, крім солоності, славиться ще й островом Святої Марії - виходить острів на острові.
Бенедиктинський монастир, зведений в ХII столітті на острові Святої Марії, приваблює туристів з усього узбережжя Далмації. Вони потрапляють сюди грубим морським шляхом - на поромах і катерах. Саме так, до речі, і були завезені на острів мангусти: в боротьбі зі зміями, що кишіли колись по всьому архіпелагу, застосовувалася і така екологічна зброя. Сьогодні змій немає і в згадці, а мангусти складають важливу частину національного надбання Млєту.
Бухта Кружиця, острів Ластово.
Стоянка: вівторок-середа.
З одного національного парку в інший, із Мліту в Ластово ... Ластово знаходиться далеко від типових туристичних маршрутів, тому тут збереглося багато фольклорних традицій - наприклад, свято Поклад.
Першими туристами в національному парку Ластово були греки ще в IV столітті до н.е. Після цього острів весь час провів в постійних сутичках за незалежність то з піратами, то з Наполеоном ... Загалом, історія архіпелагу нітрохи не бідніша, ніж історія Республіки Рагуза, у складі якої він був довгий час. Стоянки в Ластово різні - від якірних до ресторанних.
Місто Вела-Лука, острів Корчула.
Стоянка: середа-четвер.
Рідкісний для туриста куточок: Вела-Лука веде активне рибальське та промислове життя. Можна зануритися в побут хорватського рибного промислу і погуляти старими верфями.
Якщо погода хороша і нема потреби в прісній воді або електриці, то можна піти за мис в одну з бухт для чергової дикої стоянки ... Поруч з Вела-Лукою є затишні і мальовничі куточки, серед яких, безумовний лідер - Трілуки - бухта з трьома язиками, які виступають на берег. Будьте обережні: у Трілуки б'ють підземні ключі, тому вода може бути дещо холодніша, ніж у відкритому морі.
Селище Коміжа, острів Віс.
Стоянка: четвер-п'ятниця.
Коміжа - риболовецьке селище на західному краю острова Віс. Воно прекрасне мальовничими вуличками, прикрашеними елементами риболовецького інвентарю і домашньої кухні.
Навпроти Коміжи розташувався острів Бішево зі знаменитою Блакитною печерою - як правило, туди зазирають по дорозі. Скелястий грот, куди можна заплисти тільки на тузику, надувному резиновому човні, закритий від сонячних променів: печера освітлюється світлом, що проходить крізь підводні арки. Саме тому в печері все блакитне, а рука, занурена у воду, мерехтить дивовижним відтінком.
Місто Віс, острів Віс.
Стоянка: п'ятниця-суббота.
Військовий острів Віс відкрили для відвідування лише в дев'яностих роках. А до цього не було кому до ранку гуляти по набережній, їздити в гори в домашній (або дикий?) ресторан або купатися під стінами монастиря.
Віс довгий час був військовим форпостом, який захищав від італійських посягань територію Югославії. Від військових лишилася покинута морська база з печерою-доком для підводного човна - улюблене місце туристів-дикунів та шанувальників фортифікацій.
Закритий режим призвів до того, що на Висі сформувалася своя закрита культура - з особливостями мови, кухні і спілкування.
До зустрічі під вітрилом!
Для отримання детальної інформації ви можете зв'язатися з нами
за телефонами +38 (050) 419 10 23, +38 (067) 238 62 11 або відправити запит. Дякуємо!