Уроки яхтингу від Богдана Бродовскі

BBYachting
BBYachting

Уроки яхтингу від Богдана Бродовскі

Уроки яхтингу.

Урок №1 : Де я?

Де я? Одне із найважливіших питань, на яке кожен капітан повинен вміти дати безпомилкову відповідь. Адже від цього залежить власна безпека. Щоб визначити наше місцезнаходження, потрібно отримати географічні координати: широту та довготу. Робити це вас навчить школа яхтингу Богдана Бродовські.

А зараз згадаємо шкільну географію.

globe

 

Географічна широта — це кут між площиною екватора і прямовисною лінією до даної точки.

Змінюється вона від 0° (на екваторі) до 90° (на полюсах). При цьому у Північній півкулі широта буде північною, а у Південній півкулі — південною. Усі точки, розташовані на одній паралелі, мають однакову географічну широту.

Географічна довгота – це кут між площинами початкового меридіана і меридіана, що проходить через дану точку. За початковий (нульовий) прийнято меридіан, що проходить через Ґрінвіцьку обсерваторію у передмісті Лондона. У напрямку на схід від початкового меридіана довгота східна, а на захід — західна. Вона змінюється від 0 до 180°. Усі точки, що розташовані на одному меридіані, мають однакову довготу.

Як ми дізнаємося про наші координати? У першу чергу за допомогою GPS – Global Positioning System – глобальної супутникової системи, яка визначить географічні координати із високою точністю.

А як визначали координати до появи GPS? Це було досить довго і складно. Широту визначали за допомогою секстанта. Його спрямовували на небесні світила, фіксували показники – градуси відносно горизонту – і за допомогою спеціальних таблиць отримували координату. Довготу визначали використовуючи хронометр і знову ж таки спеціальні таблиці.

Отож координати ми дізналися.
Наприклад, ось такі:

Широта: N 038°33’
Довгота: W 000°00’

Що робити далі?
Отримані значення широти наносимо на праву або ліву сторони карти (шкала широти).
Отримані значення довготи наносимо на нижню або верхню частину карти (шкала довжини).
Точка перетину і буде нашою географічною позицією; саме в ній ми й знаходимося.

Уроки яхтингу. Цікаво знати:
Земля поділена на 360о. Довжина кола нашої планети, проведеного через обидва полюси, приблизно 40000 км. Тоді 1о – це 111 км, або 60 морських миль (1 морська миля – це 1852 метри).
1 градус = 60’ = 1 морська миля

карта

DSC_0444

Наша яхта перебуває біля берегів Іспанії і в цю мить перетинає Грінвицький меридіан, переходячи зі Східної півкулі в Західну

Ласкаво просимо до нашої школи BB Yachting
www.bbyachting.com.ua
Тел. +38 (050) 500 57 77

 

BBYachting