Уроки яхтингу від Богдана Бродовскі

BBYachting
BBYachting

Уроки яхтингу від Богдана Бродовскі

Уроки яхтингу.

Урок №1 : Де я?

Де я? Одне із найважливіших питань, на яке кожен капітан повинен вміти дати безпомилкову відповідь. Адже від цього залежить власна безпека. Щоб визначити наше місцезнаходження, потрібно отримати географічні координати: широту та довготу. Робити це вас навчить школа яхтингу Богдана Бродовські.

А зараз згадаємо шкільну географію.

globe

 

Географічна широта — це кут між площиною екватора і прямовисною лінією до даної точки.

Змінюється вона від 0° (на екваторі) до 90° (на полюсах). При цьому у Північній півкулі широта буде північною, а у Південній півкулі — південною. Усі точки, розташовані на одній паралелі, мають однакову географічну широту.

Географічна довгота – це кут між площинами початкового меридіана і меридіана, що проходить через дану точку. За початковий (нульовий) прийнято меридіан, що проходить через Ґрінвіцьку обсерваторію у передмісті Лондона. У напрямку на схід від початкового меридіана довгота східна, а на захід — західна. Вона змінюється від 0 до 180°. Усі точки, що розташовані на одному меридіані, мають однакову довготу.

Як ми дізнаємося про наші координати? У першу чергу за допомогою GPS – Global Positioning System – глобальної супутникової системи, яка визначить географічні координати із високою точністю.

Страницы 1 2
BBYachting