Де я? Урок №1
Де я? Одне із найважливіших питань, на яке повинен вміти дати безпомилкову відповідь, кожен хто бажає стати капітаном. Адже від цього залежить власна безпека. Щоб визначити наше місцезнаходження, потрібно отримати географічні координати: широту та довготу. Як стати капітаном вас навчить школа яхтингу Богдана Бродовські
А для початку згадаємо шкільну географію.
Географічна широта — це кут між площиною екватора і прямовисною лінією до даної точки.
Змінюється вона від 0° (на екваторі) до 90° (на полюсах). При цьому у Північній півкулі широта буде північною, а у Південній півкулі — південною. Усі точки, розташовані на одній паралелі, мають однакову географічну широту.
Географічна довгота – це кут між площинами початкового меридіана і меридіана, що проходить через дану точку. За початковий (нульовий) прийнято меридіан, що проходить через Ґрінвіцьку обсерваторію у передмісті Лондона. У напрямку на схід від початкового меридіана довгота східна, а на захід — західна. Вона змінюється від 0 до 180°. Усі точки, що розташовані на одному меридіані, мають однакову довготу.
Як ми дізнаємося про наші координати? У першу чергу за допомогою GPS – Global Positioning System – глобальної супутникової системи, яка визначить географічні координати із високою точністю.
А як капітан визначав координати до появи GPS? Це було досить довго і складно. Широту визначали за допомогою секстанта. Його спрямовували на небесні світила, фіксували показники – градуси відносно горизонту – і за допомогою спеціальних таблиць отримували координату. Довготу визначали використовуючи хронометр і знову ж таки спеціальні таблиці.
Отож координати ми дізналися.
Наприклад, ось такі:
Широта: N 038°33’
Довгота: W 000°00’
Наша яхта перебуває біля берегів Іспанії і в цю мить перетинає Грінвицький меридіан, переходячи зі Східної півкулі в Західну
Ласкаво просимо до нашої школи BB Yachting
www.bbyachting.com.ua
Тел. +38 (050) 500 57 77