Для того щоб відправитися в свою першу самостійну подорож на яхті, вам необхідно мати відповідні знання, досвід і навички, що підтверджуються сертифікатами і ліцензіями: права яхтові bareboat або inshore та ліцензія радіооператора VHF / DSC SRC (тільки VHF – вже недостатньо). Це ті документи, які вам необхідно надати чартерної компанії для оренди, тобто чартеру яхти.
Випускникам школи яхтингу Богдана Бродівські, ми рекомендуємо пройти курси з надання першої допомоги і курс виживання в море Sea Survival. Шкіпер відповідає за безпеку та здоров’я своєї команди, і вміння надавати першу допомогу, і знання як не нашкодити, дуже важливі для шкіпера.
Яхтові сертифікати і права, які визнаються в усьому світі і приймаються у всіх чартерних компаніях, можна отримати, пройшовши навчання в акредитованих школах яхтингу.
Як вибрати школу яхтингу, які є сертифіката і права, що таке чорні списки, читайте тут >>>>>>
Отже, ви, той щасливчик, який пройшов навчання, отримав необхідні права і сертифікати, і, відповідно, придбав «небезпечну і заразну» хворобу – любов до яхтингу. І тепер відчуваєте в собі достатньо сил і знань, щоб здійснити подорож під вітрилами. З чого почати? Для початку зібрати команду, людей – однодумців. Бажано в перший вихід з вами на борту повинна бути мінімум одна людина, у якої є більший досвід ходіння під вітрилом. Якщо такої людини немає, то ми вам пропонуємо взяти на підстрахування нашого Лейзі-шкіпера.
ПЛАНУВАННЯ МАРШРУТУ. Для літнього періоду ідеально підійде акваторія Середземномор’я. Сезон травень-жовтень. Дуже розвинена яхтова інфраструктура, величезна кількість марин, величезний вибір яхт, хороший сервіс, практично всі небезпеки в море відзначені навігаційними знаками.
ТОП кращих маршрутів у Середземному морі читайте тут
Для зимового періоду – Сейшели, Каріби, і Тайланд. Сюди можете відправитись у подорож на яхті на протязі усього року. Несильно развинута яхтенна інфраструктура, мало облаштованих марин, не всі небезпеки в морі відмічені навігаційними знаками. Завжди звіряйтесь з картами. Є проблеми з прісною водою, це потрібно враховувати при плануванні маршруту, або ж одразу брати в аренду яхту з опріснювачем.
ТОП Екзотичних маршрутів – 3 Океани.
Для підвищення кваліфікації – Північне море, Атлантичний перехід, Бретань, Канари. Такий яхтенний похід відбуваєься під керівництвом досвідченого шкіпера і для тих, хто вже має досвід ходіння під парусами.
Звертайте увагу на сезонність.
В яхтингу є 5 сезонів: низький, средній, високий, середній, і низький.
Уважно вивчайте акваторію, погоду, і вітри необхідного вам сезону, і місцевості, а також місцеві аномаліїи, обовязково – лоцію, до того як відправитесь в подорож на яхті.
Сплануйте заздалегідь маршрут, стоянки, місця, які ви бажаєте відвідати.
ЦІНА ЯХТИ.
Вартість яхти залежить також від сезону. Різниця цін в низький, і високий сезони може сягати 1,5 – 2 рази. Плануючи подорож на яхті необхідно заздалегідь подумати про аренду. Краще бронювати яхту за пів року до подорожі, є великий вибір, можна істотно зекономити, існують знижки раннього бронювания до 30%.
Ціни на яхти одного класу в одному сезоні будуть приблиз однакові. Ціна на яхту ще залежить від типу (монохул, катамаран, моторна яхта), ріка випуску, розмір, технічного та навігаційного оснащення, комфорту, та звичайно ж, сезону. Биті яхти будуть коштувати дешевше.
При виборі яхти звертайте увагу на репутацію чартерної компанії, наявність у неї свого флоту, і сервісної підтримки. Яхти ходять в чартер з суботи по суботу, з квітня по жовтень (Середземне море) і у випадку поломки, пошкодження чартерна компанія зобов’язана вам надати заміну – аналогичну яхту, або класом вище.
Не беріть яхту в аренду у приватних осіб. Ціна на неї може бути нижче, але у вас не буде сервісної підтримки, і заміни у разі пошкодження яхти.
Не спеціалісту в цьому важко разібратися, тому вибір яхти можна довірити нам – ми підберем яхту, перевіримо чартерну компанію, застрахуємо депозит, а також предоставимо додаткові знижкики, до 5% нашим выпускникам нашої школи.
Ще одна стаття витрат – це депозит. Депозит – це сума залогу (зазвичай від 1000 євро і вище), яку вам необхідно залишити при прийомі яхти, і котра повертається після завершення крухзу, при поверненні яхти, за умови, що не було пошкоджень.
Деякі чартерні компанії пропонують страховку депозиту (damage waiver), що складається зі зворотної та неповоротної частин. В цьому випадку депозит залишати не треба.