Атмосферний тиск, правило Коріоліса, циклон і антициклон, холодний та теплий фронти; шкали Бофорта і Петерсона; спостереження за хмарами; джерела прогнозу погоди; місцеві аномалії; нічний і денний бриз; світові вітри та світові вітряні пояса; туман; дії під час погіршення погодних умов.
Зв’язок симплекс-дуплекс; конвенція SOLAS; Call sign; MMSI; виклик допомоги Mayday, Pan-Pan, Securite, загальний зв’язок; канали VHF; система GMDSS; радар; ехолот; GPS; EPIRB; SART; A.I.S.
Пріоритет; знаки; знаки на мостах; рух по річках; Traffic Separation Scheme, TSS.
Навігаційні вогні в денний та нічний час; звукові сигнали; дії в разі обмеженої видимості; інші способи виклику допомоги.
Система IALA; латеральні знаки; кардинальні знаки; створні знаки; маяки, секторні маяки, кольори та характеристики вогнів, TSS.
Що таке вітрило і як воно працює; чому на яхті два вітрила; як дізнатися, чи правильно працюють вітрила; вітри, що впливають на рух яхти під вітрилом; характеристики стійкості яхти; як знайти РР на яхті.
Типи дна; типи якорів; вибір якірної стоянки; маневри при гострому та повному курсах, через штаг, через корму; галсованіе; до буйку; буксирування; шлюзи; рух вперед і назад; мурінг; лонгсайд.
Засоби безпеки на яхті; пожежа, превентивні заходи, трикутник пожежі, вогнегасники, протипожежна ковдра; рятувальні жилети; людина за бортом, МОВ, превентивні заходи; засоби та способи виклики допомоги; піротехніка; рятувальний пліт; рятувальна операція вертольотом.
Навчишся читати карти різних систем Європейської та Американської та визначати найважливіші для безпеки позначення.
Географічна широта та довгота, основні одиниці виміру в навігації, нанесення та визначення позицій на морських картах, визначення курсу, розрахунок відстані, швидкості та часу, побудова маршруту на карті, passage planning, визначення небезпек по вибраному маршруту, деклінація та девіація. Консультація із викладачем.
Перевірка набутих знань, закріплення пройденого матеріалу; зворотний зв’язок та рекомендації від викладача.
Припливи та відливи; течії; нуль карти; час UTC/GMT; розрахунок рівня води та визначення часу.
У книзі описані базові та необхідні знання з управління яхтою, такі як навігація, робота з картами, ходіння в море в припливи та відливи, пристрій яхти, способи виклику допомоги в море, погода, надання першої допомоги та багато іншої корисної інформації. Велика кількість малюнків, схем і фотографій допоможе легше і швидше засвоїти описані знання. У підручнику дані цінні практичні поради, які були сформовані автором завдяки його багаторічному досвіду практичної та викладацької діяльності. Містить шкіперський логбук.
Цей підручник буде корисний та цікавий як тим, хто вперше вирішив приєднатися до прекрасного виду відпочинку – яхтингу, так і досвідченим «морським вовкам».
ЗМІСТ:
Так, звісно. Ми рекомендуємо пройти теорію восени, взимку, а практику навесні чи влітку. Чому так? Для того, щоб засвоїти інформацію наш мозок потребує час. Спочатку теорія, далі читаєш підручник "Шкіпер", потім перед практикою, повторно (безкоштовно!) приєднуєшся ще раз до курсу "Теорія Яхтингу". На яхті ми ще раз повторюємо теорію та закріплюємо отримані знання на практиці.
Так, ти можеш отримати розстрочку на 4 місяці. За більш детальною інформацією звертайся до наших менеджерів
Все, звісно, залежить від тебе та твоєї мотивації. Наша школа допомагає тобі та супроводжує тебе в твоїх перших кроках в яхтингу.
Методологія навчання, яка використовується в школі яхтингу Богдана Бродовскі, дозволяє дуже швидко перейти від навчання до самостійних кроків в яхтингу. Це доводять 75% наших курсантів, які самостійно та впевнено керують яхтами.