Якщо за вікном тужлива погода, а душа вимагає вітамін SEA, озбройтеся нашими підказками і сплануйте свій кращий екзотичний відпочинок на яхті взимку.
У цій статті ми розповімо про зимовий яхтовий маршрут в Атлантичному, Індійському і Тихому океанах. І про особливості, які потрібно врахувати тим, хто жадає їх підкорити.
Але плануючи екзотичну подорож на яхті взимку, не нехтуйте питаннями своєї особистої безпеки. Океан – непередбачувана стихія. І, щоб не затьмарити свій відпочинок і не перетворити його в екстрим, переконайтеся в сезонності свого напрямку. А найголовніше – в кваліфікації і досвідченості шкіпера. Важливо, щоб капітан яхти розумів і враховував особливості акваторії. І не покладався лише на знання і практику на море. Океан – вимагає більшої уваги, поваги до себе і відповідальності.
Якщо врахувати ці нюанси і подбати заздалегідь про переліт і раннє бронювання яхт, то ціна відпочинку на яхті взимку може виявитися не дорожче відпочинку в Європі, а сам круїз буде наповнений неймовірними, яскравими, приємними пригодами і відкриттями!
Доступний і цивілізований відпочинок на яхті взимку це Канарські острови. Є обладнані марини, захищені бухти, переходи між островами займають кілька годин. Наявність аеропортів на островах і налагоджене повітряне сполучення з континентами, дозволяє спланувати маршрут one way, і побачити все острова за 7-10 днів. А подивитися є що! Чорні вулканічні пляжі Тенеріфе і золоті піщані дюни Маспаломас, дощовий ліс на Гомері, діючий вулкан Тейде і марсіанські пейзажі в околиці. Під час переходів ви обов’язково зустрінете сімейство кітов- бутлоносов, а зграї дельфінів вас будуть супроводжувати постійно! Особливо цікаві Канарські острови під час карнавалу: натовпу оздоблених і переодягнених людей в карнавальні костюми заповнюють вулиці всіх міст, танцюють, веселяться всю ніч безперервно протягом цілого тижня!
Сезон: круглий рік. Не рекомендуємо ходити в листопаді – січні.
Мадейра і Азорські острови. Розвинена яхтова інфраструктура, є обладнані та захищені марини. Красива та унікальна природа, теплий клімат, але віддаленість від континенту поки не зробили ці острови настільки популярними, як Канарські.
Мандрівка на яхті взимку досить складна через погодні умови, і особливо через сильні вітри. Рекомендуємо ходити тільки досвідченим яхсменам з перевіреною командою.
Сейшельські острови – це самий екзотичний і найяскравіший яхтинг. Тут практично ніколи не буває сильних вітрів, дуже стійка погода. Несильно розвинена яхтова інфраструктура, мало обладнаних марин, не всі небезпеки в море відзначені навігаційними знаками. Шкіперу завжди необхідно звірятися з картами. Є проблеми з прісною водою, з електрикою, тому це треба враховувати при плануванні маршруту і орендувати яхту з опріснювачем, генератором, або сонячною панеллю. Заборонені нічні переходи.
Але все це з лишком компенсується неймовірною соковитою, яскравою екзотичною природою, кристально чистим Індійським океаном (вода в якому тепліше, ніж наша гаряча вода в квартирах J), кораловим пухнастим піском, кілометровими білими пляжами, яскравим підводним світом, прогулянками на велосипедах по островам, гігантськими черепахами, мангровими заростями і гарантованою риболовлею на тунця, рибу меч та інші екзотичні риби!
Сезон: Рекомендуємо з листопада по квітень, ідеальний час – березень! Не рекомендуємо травень вересень, через спеку і великий вологості, до якої не звична наша людина.
Карибські острови – найпопулярніший маршрут для відпочинку на яхті взимку. На Карибах ви знайдете як дикий, так і цивілізований яхтинг. Тут мріє побувати кожен, хто хоч раз подивився захоплюючі пригоди Джека Горобця: тропічна спекотна погода, чудова природа, білосніжні пляжі, фламінго, ром, лобстери і неймовірна морська кухня.
Але яхтинг на Карибах таїть багато небезпек. Карибські острови знаходиться в двох латеральних зонах: зона А і зона В, тому при тривалій подорожі не забувайте звірятися в якій зоні ви перебуваєте. Також є візовий режим потрібні французькі та / або британські візи. Досить часті торнадо, сильні вітри.
Сезон: грудень – травень, з червня по жовтень – сезон ураганів і дощів.
Яхтовий маршрут в Малайзії, Андаманське море. Архіпелаг Лангкаві знаходиться на північно-західному узбережжі Малайзії в Андаманському морі. Ці острови захищені з усіх боків від вітрів, а їх північні пляжі і бухти є одними з кращих в світі. Лангкаві – чудовий район для ходіння під вітрилами, з високими скелями і прекрасними видами. Ви можете поплавати в прісноводних озерах або відвідати святилище дикої природи, де можна побачити орлів і мавп. Острови Лангкаві – це ворота в незайманий рай і світ незабутніх пригод під вітрилами.
В основному тут якірні стоянки, тому яхту треба брати з опріснювачем і генератором. На жаль, дуже брудне море, багато пластику.
Сезон: листопад – квітень, сезон дощів триває з травня по жовтень
Таїланд. Прямовуйте на яхті взимку на південний схід від Пхукета, і це приведе вас до островів Пхі-Пхі – одному з улюблених туристичних місць південного Таїланду. Приголомшливі якірні стоянки підходять для ночівлі. А чарівні села пропонують унікальну місцеву кухню. Багато з островів в цьому регіоні оточені сліпучими кораловими рифами, настільки багатими морським життям, що у вас виникне спокуса витратити весь ваш час у воді.
Острови Симилан розташовані на північний захід від Пхукета. Подібно до того, як високі моноліти вапняку є відмінною географічною особливістю південного Таїланду, ці дев’ять гранітних островів є відмінними, оскільки вони покриті густими тропічними джунглями. Національний парк Му Комі Симилан захищає природні ресурси регіону і пропонує одні з кращих місць для дайвінгу в світі. Тут заборонені нічні переходи.
Сезон з жовтня по травень – суха і сонячна погода, вітер північно-західний 5-20 вузлів. З червня по жовтень волого і дощитиме, південно-східні вітри 5-30 вузлів.
Попутного вітра та сім футів під килем!