10 міфів про яхту, або Чому люди бояться відпочивати під вітрилами

BBYachting
Автор: Автор: Василь Біленко, журнал "Мандри"
BBYachting

10 міфів про яхту, або Чому люди бояться відпочивати під вітрилами

Подорож під вітрилами . 10 найпоширеніших міфів про яхту.

1. Яхта і морська хвороба – близнюки-брати

«Щойно я стану на борт хиткого судна, судомні спазми душитимуть мій шлунково-кишковий тракт, а їжа, з таким апетитом проковтнута на сніданок (обід, вечерю), почне вириватися на свободу». Безумовно, хитавиця час від часу буває на яхті. Але з’являється вона лише під час шторму, чи шквалу.

А такі спалахи погодної активності проявляються на просторах Середземного моря, як правило, узимку, ранньої весни та пізньої осені. У розпал туристичного сезону (травень–вересень) море спокійне, дують помірні вітри, які не спричиняють хитавиці, а отже – спалахів морської хвороби.  Якщо ж ваш вестибулярний апарат вразливий навіть до подорожей автомобілем чи літаком, існують таблетки проти симптомів морської хвороби. А свіже повітря (вітер + морський пил) лише поліпшують стан.

no sea sickness!

2. Яхта – дороге задоволення. Мені це не по кишені

Будь-який відпочинок потребує певних витрат, і відпочинок під вітрилами не виняток. Але оренда яхти не дорожча, ніж перебування в звичайному береговому готелі. «2800 євро на добу за 10 чоловік? – перепитує чолов’яга, тикаючи пальцем із золотою каблучкою в прайс. – Ну, в принципі нормально. А скільки за тиждень?»Але 2800 євро на 10 чоловік і є ціна за тиждень. Тобто 280 на одного за тиждень, або 40 євро на добу.

Ціна вітрильника залежить від його розмірів (чим більший – тим дорожчий), віку (чим старіший – тим дешевший) та сезону (серпень – найдорожчий місяць).Які ще витрати? Послуги шкіпера – 100 євро на день. Стоянка в марині – 50 євро в день. Пальне – від ваших потреб і погодних умов (усе ж таки яхта рухається за допомогою вітру).

STA60335

3. З дітьми на яхту не можна

«Діти падатимуть за борт, тонутимуть у морі, травмуватимуться об різні причандалля, просто заважатимуть відпочивати». Так вважає переважна більшість населення земної кулі. Звісно, це зовсім не так. Уже одразу після народження (хоча народити можна й на борту яхти – та все ж таки ми прихильники класичного місця для пологів) немовля можна брати із собою. Не потрібно вивозити чи виносити його на прогулянку на свіже повітря – воно й так тут скрізь.

2010-CHOR4-512

З дітьми старшого віку – які ще не ходять, але вже повзають – також не страшно. Уся яхта огороджується спеціальною сіткою, яка не дає маленькому допитливому дослідникові сковзнути за борт яхти, доки тато й мама смажаться на сонці. Діти, які вже не повзають, а ходять, будуть просто в захваті від подорожі на вітрильнику. Купа незнайомих деталей, які поблажливий шкіпер дозволяє крутити на всі боки, займає всю їхню увагу. А як цікаво стрибати в кришталево чисту воду просто з борту яхти! Аквапарки відпочивають!

Діти віком 7-13 років із задоволенням вивчатимуть премудрості керування яхтою і якось непомітно для батьків стануть справжніми морськими вовками. До речі, найменшому яхтсмену-одинаку, який сам перетнув Атлантику під вітрилами, усього чотирнадцять років!

2007 року англієць Майкл Перхем за 55 днів пройшов шлях від Гібралтару до Антигуа, подолавши 3500 морських миль (6500 км).

2010CHOR1-609

4. Ходити під вітрилами нудно й одноманітно

«Вода, вода. Кругом вода», – співали колись у пісні. У перший день море викликає божевільне захоплення. Другий день – тиху радість. Третій – байдужість, яка поступово змінюється на роздратованість морським пейзажем.

Але ж ніхто й не примушує обмежуватися тільки морем і не забороняє причалювати до берега. Навпаки, морські переходи займають 3-6 годин на добу.

IMG_2851

Решта часу – купання й знайомство з новими місцями.

IMG_3215

Це виглядає так: яхта заходить у марину (спеціальну стоянку) маленького містечка (або великого міста) і швартується. Екіпаж сходить на берег, ходить по музеях, займається шопінгом, дегустує вина, відвідує ресторани й таверни.

Yachta_42_11

Або так: яхта стає на якір у мальовничій бухті поблизу зеленого острова. Повітря наповнене хвойним ароматом й стрекотінням цикад. Екіпаж спускає надувного човна й дістається до острова. На дикому пляжі в тіні вікових сосен влаштовується пікнік, який поступово перетворюється на вечірку.

IMG_3256

Частина екіпажу засинає просто на пляжі, решта повертається на яхту. Нічну тишу порушують лише схлипування дельфінів та приглушені розмови «за життя».

2010-CHOR2-982

Третій варіант. Яхта стає на якір у мальовничій бухті поблизу зеленого острова. Частина екіпажу переправляється на берег, де бере напрокат велосипеди й починає досліджувати острів з берега (на березі є пункт прокату – це не безлюдний острів). Інша частина бере напрокат каное і досліджує острів з моря. Найменшим яхтсменам надувають великі іграшки, й вони разом плавають у блакитній воді.

Увечері екіпаж возз’єднується і висаджується у маленькій острівній таверні, де під місцеве вино й живу музику, перебиваючи одне одного, ділиться набутим досвідом.

Yachta_42_09

5. Дівчата і яхти – несумісні

Минули ті часи, коли присутність жінки на борту віщувала біду й вважалася моветоном. Навпаки, зараз відсутність представниць слабкої статі викликає питання про пріоритети й орієнтири екіпажу яхти. Ніщо так не прикрашає вітрильник, як дівчина. Краще за дівчину – тільки багато дівчат! Красуня, яка томно лежить на палубі іншої «красуні», додає вартості не тільки яхті, а й усій команді.

Сторінки: 1 2
BBYachting
Канари. Крутий маршрут
Як у нас справи? Все дуже добре! Ми в Атлантичному океані, поламався гік, двигун не заводиться, електрика і навігаційне обладнання не працюють. Як шкіпер? Показав курс і пішов спати Із телефонної розмови в районі Канарських островів На острів Лансероте ми добиралися рейсом Wizzair з Києва до Жирони, а далі – авіакомпанією Air Euorope. Лансероте – […]
BBYachting
Принципи правильного яхтингу
Автор: Василь Біленко, журнал “Мандри” Фото: Василь Біленко, Володимира Ільченка Принципи правильного яхтингу. Що таке яхта? Це комунальна квартира, яка рухається по воді і коштує кілька сот тисяч доларів. Спільна кухня, обладнана за останнім словом техніки і оздоблена цінними породами дерева. Спільні санвузли з модною сантехнікою і електричними унітазами. Спільне місце під сонцем у вигляді палуби. […]
BBYachting
Яхтинг по-дорослому
Яхтинг по-дорослому. Як ми ходили з Голландії до Англії під вітрилами Хвилі стають все вищими й вищими. Піна забризкує об’єктив, починає нудити. Все, більше не хочу! Товариш виключає ноутбук. Перегляд фільму завершено. – Ну що? Підеш з нами на Північне море? Там хвилі по 10 метрів, штормові вітри й майже арктичний холод… – Піду. Через півроку […]
BBYachting