Навчання водінню яхтою

BBYachting
BBYachting

Навчання водінню яхтою

Навчання водінню яхтою. Яхтинг – захоплюючий вид відпочинку, який стає стилем життя. Так, якщо ви одного разу побували на яхті як мандрівник, згодом ви неодмінно захочете спробувати себе в ролі матроса, а потім капітана.

Багатьом здається, що починати треба з малого, адже керування яхтою – це велика відповідальність. Але якщо ви готові її взяти на себе – то навчання водінню яхтою це не такий складний крок, як може здатися. Головне – це досвідчений інструктор та ваше бажання.

Обучение вождению яхтой

Навчитися керувати вітрильною яхтою може і тендітна дівчина, і підростаючий юнга, і людина у поважному віці – яхтинг не знає меж! І саме це – відкриті простори та свобода залучають у вітрильний світ шукачів пригод. Але пригоди мають бути приємними, саме тому важливо серйозно підійти до питання навчання. У цьому вам допоможе яхтова школа ББяхтінг.

Насамперед потрібно освоїти теоретичну базу – все найважливіше про вітрильники, що можна вивчити на березі. Адже ступаючи на борт парусної красуні хочеться вміло братися за справу, а не гадати – що це за мотузки та вертушки і як їх використовувати. Так, варто приготуватися до того, що на яхтах є безліч шкіт і фалів, які вам потрібно запам’ятати – як їх заводити, щоб управляти вітрилами мрії. І одне з перших питань, яке ви освоїте – це курси вітру та принципи управління вітрилами. Добре, коли вітер попутний, дме нам у корму і ми мчить курсом фордевінд. А ось у бейдевінд, коли яхті треба йти проти вітру – рух буде зигзагами. Почавши навчання водінню яхтою ви швидко звикніть до всіх цікавих слів і почнете ними “хизуватися”, як модним одягом при кожному зручному випадку! Адже розмовляти морською мовою – це належати світу яхтингу та його суворій філософії. Одне з найважливіших правил – це те, що на яхті порядок має бути у всьому! І морська термінологія – мова дотримання цього порядку.

Обучение вождению яхты

Після знайомства з теорією яхтингу розпочнеться найцікавіше: перший вихід у море як екіпаж, відхід яхти з марини, постановка вітрил, якірна стоянка… Перед вами відкриється справжній морський світ. Ви навчитеся відчувати яхту і зрозумієте, що важливі не стільки габарити човна, як ваше відчуття та розуміння принципів управління.

Тут слід згадати все, що ви освоїли в теорії. Водіння яхти – це і фізика, і знання погоди, і вміння прокласти маршрут, і налаштування такелажу. Немає жодної хвилини часу, який на яхті може пройти даремно. Хороша погода, ви стали на потрібний курс – вчимося в’язати вузли. Змінився вітер або посилився – налаштовуємо вітрило. Піднялася хвиля – ведемо яхту так, щоб вона ковзала, а не бовталася… Головне – товаришуємо зі стихією та вчимося відчувати вітер!

Адже отримавши права на керування яхтою, ви відчиняєте двері у світ, у якому немає меж для нових знань. Завжди є куди зростати і підвищувати майстерність: від фізичних навичок при виконанні поворотів до стратегії при плануванні маршруту в різну погоду на різній акваторії. У світі яхтингу не буває нудно і завжди є з чим знайомитися: з технологічними новинками, з яхтовою музикою та книгами, з новими друзями, закоханими в море та з новими горизонтами. Яхтинг – це мрія довжиною в життя, головне – це не проґавити свій вітер змін.

Обучение управлению яхтой

BBYachting