Принципи правильного яхтингу

BBYachting
BBYachting

Принципи правильного яхтингу

Автор: Василь Біленко, журнал “Мандри
Фото: Василь Біленко, Володимира Ільченка

Принципи правильного яхтингу.
Що таке яхта?

Це комунальна квартира, яка рухається по воді і коштує кілька сот тисяч доларів.
Спільна кухня, обладнана за останнім словом техніки і оздоблена цінними породами дерева. Спільні санвузли з модною сантехнікою і електричними унітазами. Спільне місце під сонцем у вигляді палуби. І ще десятки місць і речей загального користування. І тому, щоб морський круїз не перетворився на загострення міжвидової боротьби в обмеженому просторі, найголовніше – це правильно підібрати команду.

Друзі чи незнайомці?

Думки фахівців розділяються. Дехто вважає, що команда друзів (родичів) краще справляється з яхтою і веселіше відпочиває. Але тут є свої підводні камені. Разом із родинними чи дружніми стосунками ви тягнете на яхту ще й приховані конфлікти, застарілі образи та інші неприємні речі, які обов’язково вилізуть на поверхню за час круїзу. Давно знайомі – тоді чого ж панькатися одне з одним? А з яхти, на відміну від дому, піти нікуди. Тому принципи правильного яхтингу і фахівці радять запрошувати на яхту ще й не дуже, чи зовсім не знайомих людей. Вони стануть стримуючим фактором – адже виносити на загал власні сварки буде незручно (принаймні, перші кілька днів). Ну а зовсім незнайомі люди – це завжди якась інтрига. Симпатична жіночка може виявитися стервом, а її огрядний чоловік – добродушним ерудитом і душею компанії.

Оптимісти чи песимісти?

Потрібні одні й другі. Перші створюють позитивний настрій, а другі – безпечне плавання. Їхня віра в погане майбутнє стимулює команду уважніше дивитися навколо.

Про енерджайзерів?

Якщо о шостій ранку першого дня відпустки ваш приятель будить вас словами: «Вставайте, ви що, спати сюди приїхали!?», то він небезпечно переповнений енергією. І щоб відпочинок не перетворився на школу молодого бійця, приятеля потрібно нейтралізувати – спрямувати його енергію в мирне й корисне для всіх русло. Запасіться балонами для пірнання, вудками, гарпунами та іншими рибальськими причандалами. Риби може й не буде, зате якийсь час приятель перебуватиме під водою. Давайте йому найважчі завдання: принести мішок картоплі з базару, який знаходиться за 5 кілометрів від вашої яхти, знайти дрова на скелястому острові чи видертися на 20-метрову щоглу без страховки, щоб повісити там «веселого Роджера».

Гомо чи гетеро?

Якщо ви представник сексуальної більшості, то, звичайно ж, тільки змішані екіпажі. Навіть для парубочого товариства під вітрилами принаймні двійко прекрасних яхтсменок не завадять. Їхня присутність облагороджуватиме морських вовків, примушуватиме стежити за фразеологічними зворотами, щетиною та одягом і не дасть перетворитися на команду сомалійських піратів. Крім того, дівчата непогано готують…
Але, як стверджують фахівці, найкраще співвідношення екіпажу – шкіпер і шість-вісім дівчат. Таку комбінацію можна назвати «відчуй себе Богом на тиждень!» (стосується шкіпера).

Сторінки: 1 2
BBYachting